pátek 6. července 2012

Konečně

Tak konečně mám pořádnou rybu. Treska obecná, 112 cm, 10,5 kg. Tahal jsem ji asi ze 120 m, ale odtočeno jsem měl o dost více.Ale ráno to tak vůbec nevypadalo. Fučel slušný vítr, pršelo, 10st nad nulou. André (domorodec, co mu to tu patří), říkal, že můžeme jet, ale tak maximálně do okolních zátok. Na otevřenou plochu, aneb "plošinu" na kterou jsme měli zálusk, to rozhodně nebylo. Vlny byly už na hranici naší zátoky minimálně hodně nepříjemné ...

Druhé dvě lodě zamířily doprava "k sádkám" (pracovní název zátoky). My jsme se rozhodli vyzkoušet prostor mezi dvěma ostrovy, ze kterého předchozí turnus vozil "nechutná hovada" a kde včera Honza chytil svojí obludu.

Ledva jsme zajeli za ostrov, v těch 1/2 metrových vlnách nám začal vypovídat službu motor. Ztratil výkon, rychlost klesla z typických 25 km/h na 12 a s jízdou ve směru vln to bylo dost nepříjemný. Závadu jsme nenašli, benzínu dost, zaplavený to nebylo ....A vypnout jsme se to neodvážili. Dobelhali jsme se okolo ostrova k ostatním. Tam jsme to vypli a zkontrolovali šroub - taky v pořádku.

Už jsme byly ochotní to zapíchnout a v doprovodu se vrátit, ale pauza motoru evidentně prospěla. Začal šlapat "normálně" a tak jsme zůstali a chytali v zátoce "u sádek".

Ztratili jsme asi tak hodku, ale nic ... Vůbec to nebralo, zima, vítr, a střídavě déšť ...za celej den tři půlhodinky, kdy jsme nachytali slušný kousky (6× 1m obceňačky). Včetně mínků a jedný 75 cm kočky.

Lukáš se rozhodl pro sportovní rybolov, chytal čím dál tím menší potvory, který pochopitelně házel zpět.

Cestou domů motor opět neodváděl 100% výkon, ale rozhodně to bylo lepší než ráno.

Každopádně "dvě" bedny dle rozkazu velení, byl bláhový sen ....

Adré pak našel, že motor byl suchý a v pořádku, že jsme ho neutopili atd. Prý byla jen povolená nějaká palivová hadička, takže si přisával vzduch a směr byla tím pádem ...

Pár obrázků z rybárny

Žádné komentáře:

Okomentovat